تبلیغات
گروه حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب - حسابداری باشگاههای فوتبال
 
گروه حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب
درباره وبلاگ



مدیر وبلاگ : مدیر گروه
نظرسنجی
آیا از وجود همچین منبعی برای گروه حسابداری راضی هستین؟





دوشنبه 5 اردیبهشت 1390 :: نویسنده : MOHAMMADMAHDI

و اینم حسابداری باشگاههای فوتبال ! واسه من که جالبه چون تا حالا بهش فکر نکرده بودم



نویسنده : محمد سرخانی- میرجواد سید نژاد- سید انور خطیبی


برای دیدنش روی ادامه مطلب کلیک کنید



مدیران واحدهای تجاری مختلف در گزارشهای سالانه از کارکنان واحد خود بهعنوان منابعی ارزشمند نام میبرند. با این وجود برای ارزیابی این گونه منابع، کوشش کافی از طرف مدیریت به‌عمل نمیآید و سیستمهای حسابداری واحدهای تجاری نیز در این زمینه نمیتواند کمک مؤثری بکند. حسابداری منابع انسانی عبارت است از فرایند ارزیابی افراد یا گروههایی از افراد یک واحد تجاری در قالب اقلام پولی و تجدیدنظر در این گونه ارزیابیها در طی زمان. حسابداری منابع انسانی با سرمایهگذاری در افراد و نتایج اقتصادی مربوطه سروکار دارد. حسابداری منابع انسانی برای باشگاههای فوتبال مسئله با اهمیتی محسوب میشود. بازیکنان فوتبال مهمترین و گرانترین دارایی باشگاههای فوتبال هستند و مبالغ زیادی در بازارهای مربوطه برای آنها پرداخت می‌شود‌. از این‌رو بررسی سیستم حسابداری آنها در دنیای امروز که فوتبال به‌صورت یک صنعت مهمی درآمده است، اهمیت زیادی دارد. بر این اساس این مقاله به بررسی اجمالی اهمیت منابع انسانی در باشگاههای فوتبال پرداخته است.

مقدمه

 همان‌گونه که در این مقاله به آن اشاره می‌شود حسابداری و نظام راهبردی و مدیریت باشگاه‌های فوتبال از دیرباز مسئله‌ساز بوده است. حجم گسترده درامدهای حاصل از پخش تبلیغات مسابقه‌ها و برخی سوء مدیریت‌ها، موجب دخالت دولت از طریق تشکیل سازمان و یا کارگروه فوتبال در برخی از کشورها شده است و اجرای استاندارد گزارشگری مالی شماره10  (استهلاک دارایی‌های نامشهود و سرقفلی) باعث شده تا باشگاههای فوتبال زیان مالی را تجربه کنند. بر اساس این بیانیه، بهای خرید بازیکنان باشگاههای فوتبال که به‌طور معمول مبالغ سنگینی را تشکیل می­دهند، در رده دارایی‌های نامشهود طبقه‌بندی می‌شود و باید بر اساس استانداردهای حسابداری داراییهای نامشهود، مستهلک شوند. در این مقاله به موضوعها و مشکلات حسابداری و نظام راهبردی باشگاه‌های فوتبال پرداخته می‌شود.


اهمیت نیروی انسانی در باشگاههای فوتبال


بخش مهمی از پژوهش‌های دانشگاهی بر این نکته تاکید داردکه نیروی انسانی در هر سازمان دارای ارزش بسیار با اهمیتی است. از منظر نظریه سرمایه انسانی، باید بین سرمایههای ثابت از یک سو و سرمایه انسانی از طریق آموزش مستمر از سوی دیگر، توازن وجود داشته باشد. در حال حاضر بیشتر مدیران سازمانها اعتقاد دارند که نیروی انسانی کارامد، بزرگترین و ارزشمندترین دارایی سازمان محسوب می‌شود. با وجود نقش انکارناپذیر نیروی انسانی در موفقیت هر سازمان، پرسش این است که ارزش خالص این داراییهای ارزشمند چگونه باید در حساب‌های شرکت منعکس و تحت کدام سرفصل و چگونه در ترازنامه افشاء شود.اولین نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که ارزش بازیکنان و دارایی‌های انسانی، باید در صورتهای مالی باشگاه‌های فوتبال نشان داده شود. باشگاههای فوتبال داراییهای ارزشمندی دارند که ارزش آنها حتی به میلیونها پوند نیز می‌رسد. کارایی چنین داراییهایی، در زمینهای فوتبال متجلی می‌شود. برای مثال یک باشگاه ممکن است بازیکنی را به مبلغی بیش از 10 میلیون پوند خریداری نماید به‌طوری که ارزش خرید آن بازیکن به مراتب بیش از ارزش کل داراییهای ثابت باشگاه باشد. بازیکن خریداری شده میتواند باتوجه به قانون بوسمن، پس از انقضای مدت قرارداد خود، بدون پرداخت هیچ­گونه مبلغی، باشگاه را ترک کند و به باشگاه دیگری برود. البته ممکن است باشگاهها در زمان نقل و انتقال بازیکنان مبالغ هنگفتی را مطالبه نمایند. پرسش اساسی این است که مبلغ 10 میلیون پوند پرداخت شده بابت خرید بازیکن جدید، چگونه باید در دفاتر و صورت‌های مالی افشاء گردد؟


از آنجایی که بسیاری از باشگاه های فوتبال در قالب شرکت های سهامی فعالیت می‌کنند و خرید و فروش بازیکنان بزرگ، اثرات زیادی بر روی ارزش سهام این‌گونه شرکت‌ها دارد، لذا ارزش این‌گونه دارایی‌های انسانی با ارزش، باید در صورت های مالی نشان داده شود.

حسابداری بازیکنان فوتبال

توجه به حسابداری ارزش منابع انسانی، نخستین بار در سال 1960 شروع شد و پژوهش‌ها در زمینه موضوعهایی همچون گسترش مدلهای ارزشیابی منابع انسانی و تجزیه و تحلیل مقاصد راهاندازی سیستمهای حسابداری منابع انسانی در شرکت‌ها تا اواخر دهه 1970 صورت گرفت.پس از دهه 1980 پژوهش در زمینه منابع انسانی تنها به توجه و ابراز علاقه محدود شد مانند پژوهش‌هایی که اخیراً به مدیریت منابع انسانی توسط نهادهایی همچون اتحادیه اروپا و سازمان توسعه و همکاری اقتصادی بهمنظور شناسایی دارایی نامشهود و نیروی انسانی بهعنوان رقابت ملی با اهمیت توجه بیشتری صورت گرفته است. بنابراین حوزه مهمی برای تجزیه و تحلیل و بررسی در آینده است. بنابرابن این موضوع حوزه مهمی برای تجزیه و تحلیل و بررسی در آینده می‌باشد.

حسابداری منابع انسانی برای باشگاه‌های فوتبال مسئله بااهمیتی محسوب می‌شود. بازیکنان فوتبال مهمترین و گرانقیمت‌ترین دارایی باشگاههای فوتبال هستند و در بازارهای مرتبط، برای آنها مبالغ گزافی پرداخت می شود. در حال حاضر مبالغ پرداختی از این بابت به‌طور معمول به‌عنوان هزینه دوره در صورت سود و زیان منظور می‌شود. از این رو بازیکنان فوتبال در ترازنامه باشگاههای فوتبال به‌عنوان دارایی نشان داده نمی‌شوند. هر چند با توجه به استاندارد گزارشگری مالی شماره 10، طبقه‌بندی بازیکنان فوتبال به‌عنوان دارایی‌های نامشهود نمی‌تواند بهترین راه حل باشد. در مقاله حاضر این مسئله بررسی می‌شود که آیا بازیکنان فوتبال باید بهعنوان داراییهای نامشهود طبقهبندی شوند؟ در این صورت با چه مبلغی باید در ترازنامه طبقه‌بندی و چگونه باید مستهلک شوند؟ در صورت تصمیم‌گیری برای نشان دادن ارزش بازیکنان فوتبال در ترازنامه، دو موضوع باید مدنظر قرار گیرد

1- آیا بازیکنان فوتبال، معیارها و شرایط لازم را برای طبقه‌بندی به‌عنوان دارائی در ترازنامه دارند؟و در این صورت چگونه باید ارزیابی شوند؟

2- هنگام تصمیم‌گیری در مورد نحوه برخورد با مبحث حسابداری بازیکنان فوتبال لازم است سه موضوع زیر مورد توجه قرار گیرد:

 آیا بازیکنان فوتبال، باید در سرفصل دارایی‌های ترازنامه طبقه‌بندی و افشاء شوند؟


 در صورت طبقه‌بندی بازیکنان در سرفصل دارایی‌ها چگونه و در چه مدتی باید مستهلک شوند؟

 در صورت طبقه‌بندی بازیکنان به‌عنوان دارایی‌­ها، باید به چه مبلغی ارزیابی شوند.
معیارهای لازم برای گزارش ارزش بازیکنان فوتبال تحت سرفصل داراییهاطبق چارچوب مفهومی تدوین شده توسط مراجع حرفه‌ای حسابداری دارایی عبارت است از منابع دارای منافع اقتصادی در آینده که توسط واحد انتفاعی برای مبادله یا رویدادهای گذشته تحصیل و کنترل میشود. دارایی‌های ثابت مشهود توصیف شده در استاندارد گزارشگری مالی شماره 15، دارای وجود فیزیکی هستند و برای تولید یا ارائه خدمات مورد استفاده مداوم قرار می‌گیرند. دارایی‌های نامشهود در استاندارد گزارشگری مالی شماره 10 به‌عنوان دارایی‌هایی تعریف شده‌اند که ماهیت فیزیکی نداشته اما توسط اشخاص حقوقی قابل شناسایی بوده و از طریق مالکیت یا حقوق قانونی کنترل می‌گردد.با استفاده از توضیحات بالا، آیا فوتبالیست‌ها براساس اهداف حسابداری درسرفصل داراییهای نامشهود طبقه‌بندی میشوند؟ بازیکنان فوتبال به­طور قطع به‌جهت تحصیل سود توسط باشگاه‌های فوتبال خریداری می شوند.بدیهی است که بازیکنان فوتبال به‌منظور کسب منافع اقتصادی در آینده توسط باشگاههای فوتبال جذب میشوند. منافعی که از قراردادهای منعقد شده با آنها حاصل میشوند سهم نامشهودی از موفقیت باشگاه فوتبال قلمداد میشود. بازیکنانی که این قراردادها را منعقد می‌کنند، نمیتوانند باشگاه را ترک کنند یا بدون اجازه باشگاه به بازی در باشگاههای دیگر بپردازند. بر این اساس بازیکنان فوتبال معیارها و شرایط لازم را بهمنظور طبقه‌بندی شدن در سرفصل دارایی‌ها و انعکاس در صورتهای مالی باشگاه‌های فوتبال را دارند

نحوه گزارش بازیکن فوتبال به­عنوان داراییهای نامشهودهمان‌گونه که در بالا ذکر شد، بازیکنان فوتبال مشمول معیارهای مندرج در استاندارد گزارشگری مالی شماره 10 هستند و می‌توان آنها را در سرفصل دارایی‌های نامشهود طبقه‌بندی کرد. به‌منظور تعیین روش‌های حسابداری بازیکنان فوتبال، باید دو مفهوم حسابداری مقابله هزینه‌های هردوره با درامد همان دورهو محافظه کاری مدّنظر قرار گیرد.به‌طورکلی دارایی‌های ثابت مشهود در ترازنامه بر اساس بهای تمام شده تاریخی ثبت و طی عمر مفید اقتصادی خود مستهلک می‌شوند. استاندارد گزارشگری مالی شماره 10 توصیه می‌کند که اگر دارایی‌های نامشهود به‌طور مجزا از یک شرکت خریداری یا فروخته شوند باید طی عمر مفید اقتصادی آنها مستهلک گردند. این مفهوم، طبق اصل مقابله هزینه‌های هر دوره با درامد همان دوره و تحقق درامدها که تحقق درامد را مستقل از دریافت وجه در نظر می گیرد، مورد بحث قرار می‌گیرد.طبق اصل تحقق درامدها، درامد زمانی تحقق می‌یابد که به‌طور عینی از طریق اسناد و مدارک قابل اندازه‌گیری باشد نه صرفا زمانی که «پرداخت» می‌گردد. مطابق اصل مقابله هزینه‌های هر دوره با درامد همان دوره، هزینه‌ها با درامدها مقابله می‌شود تا میزان سود مشخص شود. هزینه استهلاک شامل بخشی از بهای تمام شده داراییهای ثابت است که طی عمر مفید خود برای تولید درامد صرف می‌شود. طبق این مفاهیم ارزش بازیکنان فوتبال باید در ترازنامه منعکس شود و طی عمر مفید اقتصادی آنها مستهلک شود. طبق اصل احتیاط باید در مورد ثبت فعالیتهای مالی محتاط بود. بنابراین داراییها اعم از مشهود و نامشهود که قابل اندازهگیری نیستند، نباید بهعنوان دارایی شناسایی شوند. به­طور کلی در مورد شناسایی بازیکنان فوتبال به­عنوان دارایی‌های نامشهود ابهامهایی وجود دارد. برای مثال چند نفر از بازیکنان فوتبال می‌توانند برای باشگاه سود دهی داشته باشند و مفید واقع شوند و در صورت آسیب دیدن، ارزش آنها را چگونه باید از حسابها خارج کرد. در مجموع چه مدت می‌توان آنها را در باشگاه حفظ کرد. از آنجایی‌که سودهای اقتصادی حاصل از خدمات این بازیکنان مشخص نیست و ارزیابی آنها مشکل است، اصل احتیاط ایجاب می‌کند که بازیکنان فوتبال به‌عنوان دارایی‌های نامشهود شناسایی شوند.حسابداری، دیدگاه‌های متفاوتی در رابطه با مفاهیم احتیاط و مقابله هزینه‌های هردوره با درامد همان دوره وجود دارد. زمانی که بازار فعالی برای دارایی‌های نامشهود وجود داشته باشد و بتوان به‌طور مستقل از شرکت این‌گونه داراییها را خرید و فروش کرد، لازم است دارییهای مزبور تحت سرفصل دارایی‌های سرمایه‌ای قرار گیرند. در ضمن براساس پیشنویس بیانیه اصول گزارشگری مالی منتشره توسط حرفه حسابداری این‌گونه داراییها تنها به‌دلیل دشواری‌های ارزیابی نباید از ترازنامه حذف شوند. برای مثال، هزینه‌های تحقیق و توسعه نیز علیرغم ابهام در وجود یا نبود منافع آینده، تحت شرایطی به‌عنوان دارایی طبقه‌بندی میشوند. بنابراین نظر به اینکه بازیکنان فوتبال مشمول معیارهای دارایی‌های نامشهود هستند، مناسب‌ترین روش حسابداری طبق استاندارد گزارشگری مالی شماره 10 منظور کردن آنها به‌عنوان دارایی‌های نامشهود است.




نوع مطلب :
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :